Ознака: Јани Макрадули

Вести

Еве ги критериумите кои ќе се употребуваат за налепниците на возилата!

Техничките служби, во јавноста познати како служби за хомологација, ќе ги доделуваат еколошките налепници за возилата врз основа на документите и годината на производство, а не со мерење на издувните […]

Македонија

Нови инструменти за мерни станици за загадувањето – догодина

Заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули информираше дека со Планот за чист воздух кој се справува со загадувачите се предвидува во 2019. година да се набават комплетно нови инструменти за веќе постоечките 18 […]

Вести

Казните ќе се движат од 300 до 1000 евра доколку возите со несоодветна налепница!

Богами јако се бориме против загаденоста. Нешто слично на времето на Хитлер. Само овјој пат не се траки за раце туку налепници за коли. Граѓаните сами ќе ги плаќаат налепниците во […]

Вести

Јоци: Граѓанинот Јани Макрадули протестираше против заменикот министер Јани Макрадули

Новинарката Јорданка Ивановска – Јоци, на својот Фејсбук профил го коментира вчерашниот протест за почист воздух, каде се појави и Јани Макрадули од СДСМ кој е заменик министер во ресорното […]

Вести

Отворена дискриминација кон Македонците од владата на Заев со министрите Садула Дураку и Јани Макрадули, 70 % од парите за општините на ДУИ

Владата на Зоран Заев преку Министерството за животна средина денеска објави скандалозни договори за доделување на финансиски средства на 12 општини со 14 проекти, во висина од 43 милиони денари, […]

Вести

Телоска: Не се огласија со извинувања, ниту владата ниту Макрадули од СДСМ кој поддржува навреди упатени кон Турција и турскиот народ

Не се огласија со извинувања, ниту владата ниту заменик министер господинот Јани Макрадули од редовите на СДСМ кој што поддржува навреди упатени кон Турција и турскиот народ на социјалните мрежи, […]

Вести

Јани Макрадули од СДСМ на Рамазан Бајрам со жестока навреда до Турците: Е стварно сте мајмуни!

Заменик министерот за животна средина од редовите на СДСМ, Јани Макрадули упати силна навреда до Турците и до турскиот претседател Реџеп Ердоган за Рамазан БајрамПреку Фејсбук Јани Макрадули даде отворена […]