Ознака: Јанко Илковски

Вести

Најдете го злосторникот кој прети со убиство на синот на Јанко Илковски

Јанко Илковски објави  статус на  Фејсбук и изјави револт кон институциите бидејќи  се уште не е отворена истрага за заканите за убиство кон неговиот син.После заканите за убиство на син […]

Издвојуваме

Петровски: Потребата за самостојна независна држава никогаш не престанала да биде идеја која ги водела нашите Илинденци

Директорот на Државниот Архив на Република Македонија, Филип Петровски  гостуваше во  емисијата „Јади  Бурек“  со  Јанко Илковски. Тема на разговорот во вчерашната емисија беше промоцијата на книгата  „Илинденските сведоштва“ , издадена […]

Вести

Јанко Илковски: Ми се заканија дека ќе ми го убијат детето, мојот син Максим

Ми се заканија јавно дека ќе ми го убијат детето, мојот син Максим, јавно, на мојот личен профил, објави на социјалните мрежи новинарот Јанко Илковски, автор и водител на емисијата […]

Вести

ФОТО: Поддржувачите на СДСМ му се закануваат на новинарот Јанко Илковски и неговото семејство!

Фрустрациите од неможноста да се смени изборниот резултат во корист на СДСМ, нивните поддржувачи ја насочуваат кон новинари и неистомисленици.Четврти ден од одржувањето на предвремените избори во Македонија, јавноста не […]

Сцена

Марјана Станојковска во прегратките на познат водител!

Маријана и  Јанко  ја искористиле паузата за да направат  заедничка фотографија.Марјана сподели фотографија по што можеме да забележиме дека за време на паузите таа се дружи со своите колеги. Водителите […]