Ознака: јануари

Вести Македонија

Лани речиси не видовме зима, ама овој јануари уште како видовме

Постудено од вообичаено, со минимални температури под нулата, и со траење од над 20 дена, како и со натпросечни количества врнежи, односно екстремно влажно време било во минатиот месец, се […]

Живот

Јануарска депресија навистина постои, еве како да ја избегнете

Не е кажано без причина дека јануари е најдепресивниот месец во годината: празни картички, враќање на работа, вируси и грип, несакани килограми. Како да се извлечеш од тоа? Најлошото што […]

Занимливости

Најмногу луѓе умираат на 1-ви јануари, зошто?

Студијата што ја спроведе Универзитетот во Калифорнија покажа дека најмногу луѓе во САД умираат во текот на двете недели околу Божик и Нова година.Конечните резултати од истражувањето покажале дека најголем број […]