Ознака: Јанушев

Вести

Нацев: И по три недели убиецот на Јанушев и помагачите се на слобода

Поминаа три недели од свирепата ликвидација на младиот Јанушев, а убиецот и неговите помагачи се сеуште на слобода. Како може момче да биде ликвидирано на среде улица во Скопје пред очите […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Кој е вистинскиот убиец на Јанушев и кој му овозможи да ја напушти државата?

15 дена убиецот кој ладнокрвно го ликвидираше младиот Мартин Јанушев е на слобода. Никој не знае ни каде се наоѓа, ни кој му помогнал да избега.  Така е затоа што очигледно […]

Вести

Полицијата сеуште трага по убијците на Јанушев

Недоразбирање помеѓу двајца пријатели синоќа заврши со престрелка во скопски Аеродром.Според неофицијални информации, убиството на Мартин Јанушев го извршиле две лица, од кои едниот бил негов пријател кој и од […]