Ознака: јајца

Живот

Дали јајцата треба да се јадат секој ден?

Јајцата се извор на железо, протеини, аминокиселини и антиоксиданси, лесни се и брзо се готват. Меѓутоа, дали честото конзумирање на овие намирници може да му наштетат на организмот?Докторот Френки Филипс, […]

Кулинарство

ЧАЛБУР – Стар егејски рецепт кој нема да можете да го заборавите, бидејќи е совршен!

Од само неколку обични намирници кои веројатно ги имате во фрижидер направете чалбур – стар егејски рецепт кој нема да може да го заборавите бидејќи ќе ви пружи напросто совршен […]

Кулинарство

Со овој трик палачинките никогаш повеќе нема да ви испаднат жилави!

Палачинките се еден  од најчестите десерти, брзо  се подготвуваат, и  смесата многу  едноставно  се прави. Сепак на многумина ќе им се случи палачинките да испаднат жилави, но  со  еден  трик  […]