Ознака: јајца

Нега и убавина

Од што треба да ви се состои вечерата, ако сакате да ослабете без гладување?

Нутриционистите и научниците се согласни за листата од намирници кои му помагаат на телото да остане сито, а да се ослободи од вишокот килограми. 30 грама протеини, консумирани 30 минути […]

Кулинарство

 Тост лепчиња со намаз од авокадо, јајца и сланина – совршен протеински оброк за сите кои се хранат здраво

Во потрага сте по оброк кој ќе ве засити, а сакате да биде полн со протеини и здрави масти? Го имаме вистинскиот рецепт за вас – црно лепче, со намаз […]

Здравје

Од што треба да ви се состои вечерата, ако сакате да ослабете без гладување?

Нутриционистите и научниците се согласни за листата од намирници кои му помагаат на телото да остане сито, а да се ослободи од вишокот килограми. 30 грама протеини, консумирани 30 минути […]

Здравје

Од што треба да ви се состои вечерата, ако сакате да ослабете без гладување?

Нутриционистите и научниците се согласни за листата од намирници кои му помагаат на телото да остане сито, а да се ослободи од вишокот килограми. 30 грама протеини, консумирани 30 минути […]

Нега и убавина

Доколку јадете доцна навечер, подгответе си вечера со помош на која што ќе ослабнете – нема да сте гладни, а многу ќе ви помогне

Оброкот подгответе го како класична кајгана, исечкајте свеж власец, изматете ги јајцата, па ипржете ги во загреана тава. Многу од нутриционистите советуваат дека никогаш не треба да си легнувате со […]

Кулинарство

Сите знаеме да направиме кајгана и јајце на око, но најголем хит е “јајцето на облак“ – еве како да го подготвите

Сите знаеме колку се здрави јајцата, особено затоа што изобилуваат со протеини. Можеби варените јајца се најниско калорични, но затоа пак “јајцата на око“ се голем “грев“ за многумина коишто […]

Живот

Диета со јајца: Дали може да ослабете 4,5 килограми за 7 дена?

Има разни верзии на диетата со јајца и сите ветуваат значително губење на вишокот килограми. Дали навистина може да постигнете резултати со режим на исхрана базиран на јајца? Gravity Transformation […]