Ознака: ја напушта ЕУ

Вести Свет

Јункер: Лондон ја напушта ЕУ до 31 јануари

Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија до 31 јануари следната година, изјави претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер. Тој за Би-Би-Си изјави дека верува оти Брегзит ќе се случи на […]