Ознака: ја стресе

Вести Македонија

Земјотрес повторно ја стресе Македонија

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје денес 2.11.2019 година во 12 часот […]

Издвојуваме

Земјотрес синоќа ја стресе Струга

Земјотрес со интензитет од три степени според Европската макросеизмичка скала е почувствуван синоќа во Струга и околината. Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет, соопшти дека земјотресот е регистриран во 18 часот […]

Балкан Вести

Слаб земјотрес ја стресе Бугарија

Земјотрес со јачина од 2,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во 23:25 часот на територијата на Бугарија. Како што соопшти бугарскиот сеизмолошки центар земјотресот се случил во близина на границата […]