Ознака: Јелена Ѓоковиќ

Сцена

ШОК! ОТКРИЕНА тајна врска: По освојувањето на пехарот, Јелена ЃОКОВИЌ открива со кого НОВАК има љубовна врска

Дали сте знаеле дека она што го јадете и пиете може да влијае врз дејството на лековите? Треба да разговарате со вашиот лекар за намирниците кои би требало да ги […]

Сцена

Како изгледала Јелена Ѓоковиќ пред да се венча за Новак – „целосно“ се променила

Додека едни сметаат дека денеска изгледа многу поубаво отколку во младоста, други велат дека „ја изгубила младоста“. Што мислите вие? Сопругата на најдобриот тенисер на светот и директорка на Фондацијата […]

Сцена

Јелена Ѓоковиќ отиде кај Новак во Париз, а таму ја дочека љубовно изненадување

Сопругата на првиот рекет во светот, Новак Ѓоковиќ, Јелена, остана некое време во Србија, а сега отпатува за Париз и беше воодушевена од изненадувањето што и го приреди нејзиниот сопруг. […]

Сцена

Вака изгледа Јелена Ѓоковиќ кога прави ајвар

Сопругата на најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ покажа како подготвува зимница. Имено, Јелена преку социјалните мрежи покажа како подготвував ајвар. „Ајвар по наше“, напиша таа во описот […]

Сцена

Јелена Ѓоковиќ не може да закрепне од коронавирусот, Новак загрижен

Иако Новак и Јелена Ѓоковиќ прележаа коронавирус и нивниот ПЦР-тест е негативен, сепак популарниот тенисер е загрижен за својата сопруга, пишува „Скандал“. Како што дознава „Скандал“, Јелена е се’ уште […]

Сцена

Јелена Ѓоковиќ цензурирана на „Инстаграм“ за лажни вести

Јелена Ѓоковиќ се соочи со цензура на социјалната мрежа Инстаграм. Избришан ѝ е постот во кој објавила видео од американски лекар кој го припишува ширењето на корона вирусот на експанзијата […]

Сцена

Сопругата на Новак работела во обложувалница, живеела во студентски дом, а овие детали ќе ве изненадат

Сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена, повеќе од десет години се наоѓа во центарот на вниманието на светската јавност, а во медиумуте дозирано пласира информации од своето минато, додека […]

Сцена

„Не се живее националноста само на социјалните мрежи

Сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ, симпатичната Јелена Ѓоковиќ, многумина ги изненади со влегувањето во вербален конфликт со своите пријатели на Инстаграм. Ретко кој очекуваше дека Јелена директно ќе одговара […]