Ознака: Јелена Ѓоковиќ

Сцена

Ѓоковиќ со моќна порака и ја честиташе годишнината од бракот на Јелена

Познатиот тенисер Новак Ѓоковиќ на денешен ден пред четири години стапи во брак со сопругата Јелена Ѓоковиќ со која има две деца. -Денеска е нашата годишнина од бракот. Имам толку […]

Сцена

Ги изненади фановите: Погледнете го ова издание на Јелена Ѓоковиќ

Секогаш природна и ненаметлива, дискретно нашминкана и во едноставна гардероба.Но, последните денови во Белград покажала дека знае да изгледа сосема поинаку. Во едно појавување пред камерите, Јелена се појавила во […]

Сцена

Во вакво издание не сте ја виделе Јелена Ѓоковиќ досега

Сопругата на славниот тенисер во повеќе наврати навела дека не поминува многу време во кујната, односно дека подготвувањето на храна не ѝ оди од рака, а сега ја искористила можноста […]

Сцена

Јелена Ѓоковиќ за прв пат објави фотографија како ја дои Тара

Сопругата на познатиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ за прв пат во јавноста ја покажа својата ново родена ќерка Тара.Имено на фотографијата Јелена ја држи Тара во своите раце и ја […]

Живот

Ќе ви се заврти во умот од цената која ја платил Ѓоковиќ за породувањето на Јелена

Новак Ѓоковиќ и Јелена се пресреќни, на свет дојде нивната ќеркичка која им е второ дете по синчето Стефан, а ќе го носи името Тара.Јелена се породи во Монте Карло, […]

Сцена

Серена и Јелена Ѓоковиќ се породија, но тенисерката направи голем пропуст

Поранешната тенисерка Ана Ивановиќ денес со родителите е во Чикаго каде што го прославуваат роденденот на нејзината мајка, но сепак фановите не и останаа должни и ја искритикуваа тенисерката за […]

Сцена

Новак Ѓоковиќ доби ќерка

Еден од најдобрите светски тенисери Новак Ѓоковиќ и неговата сопсруга Јелена го добија своето второ дете.Сопругата на Новак се породила во саботата во Монте Карло, на свет донесе девојче кое […]