Ознака: Јове Кекеновски

Македонија

Законот за јазици на Уставен суд

Денес професорот Јове Кекеновски поднесе иницијатива пред Уставниот суд за оспорување на уставноста на Законот за употреба на јазиците. Во иницијативата Кекеновски ја оспорува содржината на Законот, но и постапката […]

Избор на уредникот

Има сериозна разлика помеѓу гласање против на референдумот и БОЈКОТИРАЊЕ. Проследете ги аргументите

Господа сеачи на магла (како од власта така и оние кои глумат прагматична и фиктивна опозиција) и правото на бојкот е демократско право. Додека не почнала кампањата на власта (бидејќи […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ – Првата демократска фракција со обвинувања за селективна правда

ВМРО-ДПМНЕ – Првата демократска фракција денеска на прес-конференција праша зошто СЈО не постапува исто и со поранешниот градоначалник на Струмица, а сегашен премиер на РМ, Зоран Заев онака како што […]

Вести

Ивчева до Кекеновски: Не си ти ВМРО, ти си „друже“ обичен презерватив во рацете на ЛГБТ комуњарската „Тројка“ од Амстердам

Понекогаш е жално кога ги гледаш луѓето како се дават во своите фекалии, но овој пат не. Зошто јас би жалела некој кој од јадење фекалии, се проширил до степен […]

Вести

Граѓаните му порачаа на Кекеновски: „Кога ти бега партиската фотелја не е чесно да плукаш по партијата!“

Не е сеедно дали си Јован или Јохан. Народот гледа кој е скромен и не бара ништо за себе. За разлика од Јохан, Јове Кекеновски сака партијата да му служи […]