Ознака: јога

Живот

Атрактивна шпанска водителка вежба јога гола на снегот

Атрактивната шпанска водителка Кристина Педроче ѝ пркоси на снежната бура Филомена на свој начин. Таа излезе надвор на снегот за да вежба јога сосема гола. На Instagram ја следат скоро […]

Живот

50-годишната Хелена во костим за капење: Вака изгледа жена која водела сметка за себе

Славниот дански модел, 50-годишната Хелена Кристенсен, некогаш суверено владеела со модните писти. Креаторите и натаму ја бараат, во желба славната кралица на убавината да им отвори ревија, да рекламира нивен […]

Љубов и секс

10 јога пози за неверојатно подобар сексуален живот

Јогата е добра за сите делови од вашето тело – докажано е дека ја зголемува флексибилноста, го подобрува дишењето, ја зголемува силата во мускулите и го намалува стресот. За среќа, […]

Живот

Како да си помогнете да ви биде полесно на стомакот по прејадување?

На сите ни се има случено да ја изгубиме самоконтролата пред трпеза полна со вкусни деликатеси и потоа да се соочиме со физичките последици од прејадувањето. За време на празниците, […]

Занимливости

Благодарение на јога вежби Марија повеќе нема 180 килограми

Марија Одугба отсекогаш имала мака со килограмите, додека не ја открија јогата која како што вели и го променила животот.  Младата студентка се обидувала да ги намали килограмите на различни […]

Занимливости

Има 120 години, живее без секс и повитален е од просечен дечко!

Индиски монах има 120 години и сака да влезе во Гинисовата книга на рекорди како најстарото живо суштество на Земјата. Тврди дека својата долговечност ја должи на јогата и апстиненцијата […]