Ознака: Јохан Тарчуловски

Вести

ЌЕ МЕ ОДМИНЕ ЛИ НЕКОЕ ЗЛО – Јохан Тарчуловски исто е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ

ЌЕ МЕ ОДМИНЕ ЛИ НЕКОЕ ЗЛО – Јохан Тарчуловски исто е заразен со КОРОНА ВИРУСОТ… Тој објави потресен фејсбук статус попладнево на неговиот профил: Зарем некое зло ќе ме одмине. […]

Избор на уредникот Издвојуваме Историја

Филип Петровски пред година дена ги предвидел работите во ВМРО со 90 проценти точност

На 14ти јануари, скоро пред цела година дена Филип Петровски дал визија за работите во ВМРО-ДПМНЕ. Сега кога се чита овој статус може да се забележи дека над 90 проценти […]

Сцена

Соња Трчуловска објави емотивна порака на социјалните мрежи

Соња Тарчуловска деновиве во друштво на семејството го прослави 39. роденден, а по тој повод напиша трогателна порака на Фејсбук со која ги разнежни срцата на фановите. Соња Тарчуловска деновиве во […]

Сцена

Соња Тарчуловска блесна на свадба

Јохан Тарчуловски заедно со неговата сопруга Соња блеснаа на свадбена веселба на која со сигурност ги собрале сите погледи.Соња ги воодушеви сите со својата убавина, а заедничката фотографија од веселбата […]

Вести

Зошто МВР молчи за сквернавењето на гробиштата, реакција на спиновите на СДС од страна на Јохан

На сите нека ви биде јасно. Никогаш правиот и искрен верник нема да уништи туѓи, а не дај боже свои верски обележја, напиша на Фејсбук пратеникот Јохан Тарчуловски од ВМРО-ДПМНЕ […]

Вести

Граѓаните му порачаа на Кекеновски: „Кога ти бега партиската фотелја не е чесно да плукаш по партијата!“

Не е сеедно дали си Јован или Јохан. Народот гледа кој е скромен и не бара ништо за себе. За разлика од Јохан, Јове Кекеновски сака партијата да му служи […]

Вести

Тарчуловски: Бранителите секогаш ќе бидат тука за татковината!

Не може душманот што плука на знамето да биде подобар од  колегата во станица, не може душманот кога ќе ја слушне химната на Македонија на телевизија да го запре телевизорот, […]