Ознака: Јоце Панов

Сцена

Сестрата на Цеца Ражнатовиќ носи машки близнаци!

Фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ во средата ја прослави својата куќна слава, Свети Никола, а гостите таа вечер имаа прилика од пејачката да дознаат дека наскоро нејзината сестра и зет, […]

Сцена

Александар Белов го води љубовта

„Ме води љубовта“  е насловот на новата песна на Александар Белов која тој им ја подарува на својата публика по повод новогодишните и божиќните празници. Песната всушност е македонската анплагд […]

Сцена

Рената го освојува светот со сингл за божиќните празници!

Младата музичка надеж, која ветува интернационален успех Рената Кралевска од неодамна ја сними својата четврта песна изведена на англиски јазик. Песната која го носи насловот „This Christmas Night“од 3 декември […]

Сцена

Слаткаристика од сега и на iTunes!

Можеби за Слаткаристика сеуште нема чуено цел свет, но од сега ќе може да го чуе целиот свет! Нашиот највлијателен македонски хип-хоп артист Слаткаристика од неодамна официјално е застапен и […]

Сцена

Јоце Панов промовира видео запис и документарец

OnAir Music Macedonia и Јоце Панов со голема чест ви ги подаруваат видео записот за песната Љубовна Религија и документарецот за природните убавини од Југоисточна Македонија. Пејачот Јоце Панов неодамна […]

Сцена

Младиот пејач Никола Тренчевски започна соработка со Андреј Миске

Новото лице на македонската естрада Никола Тренчевски започна со соработка со Андреј Миске. Тие работат на соло песна насловена како Никогаш сама, песна која е во аренби стил. За песната […]