Ознака: ЈСП СКОПЈЕ

Македонија

И ЈСП се вклучува во прославата-организира бесплатен превоз до скопски аеродром

Со два двокатни автобуси за организираниот пречек на ракометарите на “Вардар“ на “Меѓународниот аеродром Скопје“ и ЈСП Скопје се вклучува во големата прослава која се подготвува. -Ги информираме заинтересираните граѓани […]

Живот

За празниците ЈСП со изменет возен ред

По повод претстојните новогодишни и божиќни празници, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по изменет возен ред од вообичаениот соопштија од ЈСП Скопје. На 31. декември (понеделник) автобусите од јавниот превоз […]

Македонија

Билетите во ЈСП “Скопје“ нема да поскапат

Независно од порастот на цената на нафтените деривати Јавното сообраќајно претпријатие “Скопје“ нема да ја зголемува цената на билетите за градски превоз. – Пласираните информации во одредени медиуми дека поскапуваат билетите […]

Вести

Во автобусите на ЈСП од денес може да платите и со мобилен на ВИП

ЈСП Скопје информира дека после успешното тестирање на системот, од денеска во функција ќе биде ставено и плаќањето со мобилен телефон за претплатниците од ВИП операторот.Со ова се комплетира можноста […]

Вести

Распоред за поаѓањето на автобусите на ЈСП СКОПЈЕ кои превезуваат волонтери

Поаѓањето на автобусите на ЈСП СКОПЈЕ кои превезуваат волонтери за помош во поплавените подрачја во Скопје ќе поаѓаат во 9:00, 12:00 и 15:00 часот од следните локации.1. Ѓорче Петров – […]