Ознака: југоисточен ветер

Вести Македонија

Денес променливо облачно и ветровито

Во Македонија времето ќе биде променливо облачно со повеќе облачност во западните делови каде што ќе има услови за краткотраен дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од југоисточен […]

Вести Македонија

Променливо облачно и потопло време

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) соопшти дека следува период на променливо облачно и потопло време, што на повисоките места и на планините ќе предизвика забрзано топење на снежната покривка. По […]

Вести Македонија

Променливо облачно и ветровито време, за викенд минусни температури

Во раните утрински часови, времето ќе биде променливо облачно и релативно студено. Во текот на денот наместа облачноста ќе се намалува, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи. Ќе дува слаб до […]