Ознака: Југослав Петровски

Вести

Лавовите испратија порака до Југослав: Ние сме тука за Македонија и за народот, а вие продавате достоинство за пари!

Горан Ангелов, претседател на МПЗ „Андон Лазов Јанев – Ќосето“ од Велес и екс-припадник на специјалната единица „Лавови“ на својот Фејсбук профил одговори на статусот на Југослав Петровски од “шарените“ […]

Издвојуваме

ОДГОВОР ЗА ШАРЕНИОТ АНТИМАКЕДОНСКИ СОРОСОИД ЈУГОСЛАВ ПЕТРОВСКИ

Во врска со изнесенатие напади и провокации од страната на шарениот антимакедонски соросоид Југослав Петровски мораме да уптиме порака дека Македонските патритски здруженија се формирани со цел да ги слават […]

Вести

Активистите на СДСМ продолжуваат со понижување на настраданите

Членовите и активисти на опозициската СДСМ продолжуваат да се потсмеваат со катастрофалното невреме кое ги зафати Скопје и ги понижуваат настраданите.Со недолични зборови и коментари, гласноговорниците на СДСМ само докажуваат […]