Ознака: Јужна Кореја

Вести

Земјотрес со јачина од 5.8 степени ја погоди Јужна Кореја

Земјотрес со интензитет од 5,8 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди југозападниот дел на Јужна Кореја, јави Јонхап.Како што соопшти Јужнокорејската метеоролошка агенција, епицентарот на потресот, што се случил […]