Ознака: јули

Вести

Заборавете на пеколните температури во месец јули- еве каква временска прогноза не очекува целиот месец кој е пред нас

Летото календарски штотуку започна во нашата земја пред една недела, а со тоа и температурите веќе се вообичаени за овој период од годината. Јули месец како и секое лето носи […]

Економија Македонија

Од јули поевтин роаминг во земјите од Западен Балкан, од 2021 целосно укинување

Од јули треба да се намалат цените на услугите во роаминг меѓу Северна Македонија, Србија, Црна Гора, Албанија, Косово и БиХ. Намалувањето во јули се очекува да биде за 27 […]

Живот

Дали и вам ви е тогаш роденден?! Родените на овој датум се најсреќните луѓе!

Луѓето  родени  во текот  на летните месеци за датумите на своето  раѓање говорат попозитивно  од другите луѓе.За истражувањето   биле интервјуирани 2000 луѓе за да се открие кој  датум е „најсреќен […]

Хороскоп

Неделен хороскоп за 18.07.-24.07.2016

Неделен хороскоп за 18.07.-24.07.2016Овен Нови случувања на работната сцена дополнително ја компликуваат вашата соработничка или статусна положба. Некој од соработниците настојува да ги ограничи вашите можности, така што неочекувано ве […]

Љубов и секс

Еве зошто јули е месец за секс!

Јули е најактивниот месец за секс, а луѓето се радуваат на интимните милувања во просек по четири пати неделно, покажува истражувањето објавено во „Дејли Мирор“.Истражувањето било нарачано од фирма за […]

Хороскоп

Јули ќе биде ПЕКОЛЕН МЕСЕЦ за овие 2 хороскопски знаци!

Месец јули дефинитивно ќе биде возбудлив и интензивен, исполнет со многу ризици и стапици за овие два хороскопски знаци.Овен Моменталната положба на планетите укажува дека треба да бидете поскромни. Нема […]