Ознака: јуни

Вести

Короната може да го помести пописот, но максимум до јуни

Ќе се разгледува можноста за одложување на пописот закажан за април, потврди премиерот Зоран Заев, прашан за предлогот на претседателот на државата Стево Пендаровски пребројувањето на населението да се спроведе […]

Вести

Русија: Во јуни тестирање на вакцина за коронавирус на луѓе

Тестирањата на новиот прототип на вакцини против новиот коронавирус на животните ќе бидат завршени кон крајот на април, а тестирањето на луѓе ќе почне во јуни, изјави Ринат Максјутов, генерален […]

Вести

Месец јуни носи температурен шок во Македонија- детална временска прогноза за следниот месец

Месец јуни е веќе на прагот, а месец мај донесе големо разочарување како никогаш досега. Пролетното време во месец мај беше во знакот на дождот, додека сончевите денови беа малку […]