Ознака: Јупитер

Вести

Видео: НАСА објави нови докази за постоење на вода на јупитеровиот сателит Европа

Американската Национална администрација за аеронаутика и вселена (НАСА) објави видеа, направени со помош на телескопот „Хабл“, на кои се прикажува дека на јупитеровиот сателит Европа постои океан исполнет со вода, […]

Технологија

НАСА најави објава на големо откритие

НАСА објави дека ќе одржи прес конференција на 26 септември, каде ќе ги презентира новите откритија фатени со телескопот Хабл на ледената месечина на Јупитер, Европа.Астрономите ќе ги презентираат резултатите […]

Занимливости

Еднаш во 50 години: Ако го знаете овој трик, погледнете вечерва во небо и ќе ви се оствари желбата!

Уште ако е љубовна…Сите желби кои вечерва ќе се замислат, би требало да се остварат, а најдобро е да се замисли љубовна желба, бидејќи Венера е синоним за љубов и […]

Занимливости

Вечерва погледнете кон небото и посакајте си желба: Но, внимавајте на ОВОЈ ДЕТАЉ!

Овој викенд Венера и Јупитер се спојуваат, а тоа е редок феномен кој повторно ќе го има за половина век.Тие нема да се спојат во буквална смисла на зборот, туку […]