Ознака: јутјубер

Занимливости

Најплатениот јутјубер во 2020 година има само 9 години

Деветгодишниот Рајан Каџи е најплатениот јутјубер трета година по ред, заработувајќи неверојатни 29,5 милиони долари. Рајан со оваа заработка ги победи сите постари ѕвезди на оваа платформа и цврсто се […]