Ознака: Љубави како си?

Македонија

Пендаровски на Борисов: Љубави како си? Е, поздрав од Зоки…

Претседателот Стево Пендаровски кој завчера учествуваше на Самитот на шефови на држави и влади во Сараево имаше повеќе неформални средби, меѓу кои и со бугарскиот премиер Бојко Борисов и со […]