Ознака: Љубен Арнаудов

Избор на уредникот Издвојуваме Историја

Филип Петровски пред година дена ги предвидел работите во ВМРО со 90 проценти точност

На 14ти јануари, скоро пред цела година дена Филип Петровски дал визија за работите во ВМРО-ДПМНЕ. Сега кога се чита овој статус може да се забележи дека над 90 проценти […]

Вести Македонија

Рускоска: Дамовски, Илиевски и Дурловски не ги исполнуваат условите за амнестија

Ова вечерва во свое гостување на ТВ го изјави обвинителката Русковска. Таа е сигурна дека законот за АМНЕСТИЈА ќе ги спаси од затвор пратениците Љубен Арнаудов, Крсто Мукоски, Сашо Василевски, […]

Колумни

ИГОР ЈУГ: ДА НЕ ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ КРСТО И САШО 27 АПРИЛ НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ

Има ли поголемо нacилcтвo од тоа да ги отвориш вратите на paзгнeвeнa толпа народ?!?!? 1. Крсто Муковски, човекот кој од три и половина месеци проведени во пpитвop, машки и храбро […]

Вести

Протест против промена на уставното име пред домовите на Василевски и Арнаудов во Охрид

По Вевчани, движењето „Македонија блокира“ вечерва одржа протестен собир во Охрид против уставните измени со цел промена на името. На протестот беше прочитано протестно писмо кое подоцна им беше доставено […]

Коментари

Љубен Арнаудов барал поддршка од партијата и Мицковски, но не добил позитивен одговор

Од партиски и добро упатени извори дознаваме дека Љубен Арнаудов барал поддршка од партијата и Мицковски, но не добил позитивен одговор. Му било речено дека е пратеник на Груевски. Елегантен изговор […]

Избор на уредникот

Никола Митровиќ за Љубен Арнаудов – семеен историјат

Јас сум немоќен да творам било што друго освем пишан збор со посвета за големиот охриѓанец. До скоро видување во тераса Аквариус, некоја сабота, во десет часот наутро, втората од десно…За […]

Вести

Дурловски, Чавков и пратениците приведени по ист член од законот како и убијците од Монструм и Диво Насеље

Рано утрово од страна на полицијата приведени се Митко Чавков, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ Крсто Мукоски, Жаклина Пешевска и Љубен Арнаудов, пејачот Игор Дурловски, актерот Владо Јовановски, како и уште неколку […]