Ознака: ЉУБЕ БОШКОСКИ

Вести

Љубе Бошкоски синоќа итно примен на инфективната клиника

Поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски, синоќа бил примен на Инфективната клиника поради влошена состојба со Ковид-19. Бошкоски пред неколку дена потврди дека е позитивен на вирусот, и се […]

Македонија

Ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски за случајот „Ровер“

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе ослободителна пресуда за поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски во случајот „Ровер“, јавува МИА. Судот реши дека покрај Бошкоски и Зоран Трајковски, Сашко […]

Вести

Видео:Љубе Бошкоски- човекот кој го продаваше името на државата за пари, сега се продаде на Заев да плука по ВМРО

„Политичарот на дугме“, како што еден од основачите на ВМРО-ДПМНЕ Мане Јаковлевски го нарекува лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, во интервју за албанска телевизија излезе со интервју во […]

Вести

Отворени писма од Љубе Бошкоски и Стојанче Ангелов во Штип по вчерашните митинзи

По физичката пресметка на симпатизерите на Достоинство и Обединети за Македоија вчера додека двете партии митингуваа во истовреме во Штип, денеска градот е преплавен од летоци од кои едниот е […]

Вести

Што бараше Љубе Бошкоски на средба со техничкиот министер Спасовски?

Политичарот осуден за криминал Љубе Бошковски, денеска е забележан во зградата на МВР, каде остварил средба со техничкиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски од СДСМ.За што разговараа денес во […]