Ознака: љубовен хороскоп

Магазин

Љубовен хороскоп за ноември, кој знак што го очекува

ОВЕН Ноември ќе биде многу поволен за Овенот, особено кога станува збор за романтичните врски. Вашата комуникација ќе се подобри. Мора повеќе внимание да му посветувате на партнерот и постоечките […]

Хороскоп

Неделен љубовен хороскоп од 09- 15.01.2017: Стрелецот неодлучен, Овенот и Девицата ги мачи раскинување!

Неделен љубовен хороскоп од 09- 15.01.2017: Стрелецот неодлучен, Овенот и  Девицата  ги  мачи  раскинување!Овен  Марс и Венера  минуваат  низ  вашето  12-то  поле и  укажуваат на низа случувања кои  би  требало  […]

Хороскоп

Неделен љубовен хороскоп од 26.12.2016- 01.01.2017: Стрелецот се преиспитува, Девицата ја нервира партнерот а Овенот има авантура со пријател

Неделен љубовен хороскоп од 26.12.2016- 01.01.2017: Стрелецот се преиспитува, Девицата ја нервира партнерот а Овенот има авантура со пријателот Овен Венера е во  11-то поле, во  добар  аспект со  Сатурн и […]

Хороскоп

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП ЗА 2017 ГОДИНА: Проширување на семејството за Овенот, криза за Лавот…

Дознајте дали 2017 година ќе ви донесе нови љубовни авантури, можности за принова, брак…Овен Сите Овнови уште од 2011 година влегоа во седумгодишен период кој им носи големи промени. Тоа […]

Хороскоп

Неделен љубовен хороскоп за 19- 25.12.2016: Тајна врска за Рибите, Бикот се лади, личност од минатото му се меша во емотивниот живот на Стрелецот

Неделен љубовен хороскоп  за 19- 25.12.2016: Тајна врска за Рибите, Бикот  се лади, личност  од минатото  му  се меша во емотивниот живот на СтрелецотОвен Аспекти на Венера, владетелот на полето […]

Хороскоп

Неделен љубовен хороскоп од 12- 18.12.2016: Лавот во нестабилна врска, На Јарецот се му е идеално, комплицирана ситуација за Бикот

Неделен љубовен хороскоп од 12- 18.12.2016: Лавот во  нестабилна врска, На Јарецот се му  е идеално, комплицирана ситуација за БикотОвен Венера влезе во  Водолија, во која веќе е присутен Марс, […]

Хороскоп

Неделен љубовен хороскоп од 05- 11.12.2016: Интересно познанство за Скорпијата, замрсена ситуација за Јарецот, а за Лавот крајно напнато!

Неделен љубовен хороскоп од  05-11.2016: Интересно познанство  за Скорпијата, замрсена ситуација за Јарецот, а за Лавот крајно напнато!Овен За време на овој период  можни се погрешни проценки вопоглед на  љубониот […]