Ознака: Љубомир Фрчковски

Издвојуваме

Љубомир Фрчковски и граџанската култура?

Револтиран граѓанин денес ја постираше следнава слика од професорот,како не ѓи почитува принципите за кои се залагаа и промовира ТН Европски Вредности.Лавина напади за ФБ за недоличното однесување на Љубомир […]

Коментари

На која дрога сте вие Фрчковски?

Денешната изјава на телевизија Телма на професорот Фрчкоски е следната: Власта изборите би ги добила глатко, а ВМРО-ДПМНЕ ќе паднат и под сегашната граница. Да ве информирам директно Фрчковски: Народот ја бојкотираше […]

Избор на уредникот

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот?

Фрчко си ги реди работите. Синот е веќе главен играч во ПУИК. А што мислевте вие за вас дека дошол живот? Дојде живот за уште еден син на функционер и […]

Вести

Фрчкоски од СДСМ бара рушење на споменици, затворање на факултети, легализација на дроги и простутиција

Рушење на споменици и фасади, затворање на факултети, реизбор на судии, легализација на дроги и проституција се само дел од скандалозните барања на главниот сдсмовски идеолог Љубомир Фрчкоски до новата […]

Вести

Старата оска Фрчкоски- Героски ставена во погон да ја испере двојазичноста

Двојазичноста, како и другите делови од Тиранската Платформа не се заборавени. Само што тие сега, заради бројчаната неможност да се смени Уставот, а уште повеќе заради поважната работа- промената на […]

Колумни

ЈАЈЦАТА НА ФРЧКО НА ОБРАЗОТ НА ТАКИ

Благовец. Недела пред Велигден. Во тензична атмосфера народот на Македонија се подготвува да го пречека најголемиот христијански празник, воскресението Христово. Во собранието врие а пред него багери, камиони, мотори и […]

Вести

Фрчкоски потврди дека СДСМ не се откажува од Тиранската платформа

СДСМ не планира да се откаже од спроведувањето и поддршката за тиранската платформа, и затоа ќе се обиде да ги одложи локалните избори. Идеологот на СДСМ, Љубомир Фрчковски, во интервју […]