Ознака: Љубомир Јовески

Македонија

Јовески: Aко има докази и за други лица ќе биде покрената постапка

Јавниот обвинител Љубомир Јовески во врска со случајот што вчера го отвори ОЈО против Боки 13, најави проширување и за други лица доколку бидат обезбедени докази. – Обвинителството е определено […]

Македонија

Јанева на итна средба со Јовески – се договориле дека постапувањето по предметите на СЈО ќе продолжи

Макфакс31/01/201914:03 141 Јавното обвинителство на РМ и специјалното јавно обвинителство излегоа со унифицирано заедничко соопштение за денешната средба меѓу државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески и специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. […]

Македонија

Албанскиот систем не можел подолго да ги чува снимките со Груевски

На дебатата на Законот за СЈО во МАНУ државниот обвинител Љубомир Јовески објасни дека меѓународната помош е сложена операција која се остварува под посебни услови и дека нашето Обвинителство направило […]