Ознака: Љубомир Јосифовски

Македонија

Поранешниот пратеник Љубомир Јосифовски приведен на распит

Синоќа поранешниот пратеник од редовите на НСДП, Љубомир Јосифовски бил приведен на распит во полициската станица Беко во Скопје. Се сомничи за неовластено влегување во комјутерскиот систем на Централниот регистар. […]

Вести

Зaев ги збришa нелoјaлните кoн митoт зa негoвoтo влaдеење

Имињата на Софија Куновска, Лидија Димова, Ален Ѓеоргиев, Марјанчо Николов, Стојко Пауновски, Панче Орцев, Миле Андонов, Марјан Даскаловски, Љубиша Николиќ, Јулијана Силјановска, Биљана Настеска, Благоја Стојановски и на координаторот Горан […]

Вести

Д-р Филип Петровски: Идејата на Иванов со аболицијата беше да ги смири тензиите

Вечерва гости во емисијата „Отворено  студио“ на тв Нова гости се Љубомир Јосифовски, пратеник на НСДП, д-р Филип Петровски, директорот на Државен Архив на Република Македонија и  поранешен пратеник на […]