Ознака: љубомора

Љубов и секс

Не ја мешајте љубовта со љубомората: Предупредувачки знаци дека имате работа со партнер кој сака да ве контролира

Доколку се препознаете во продолжение на статијата, не размислувајте, туку реагирајте! Постојано ѕвонење проверување каде сте и со кого… и сличното однесување, на почетокот може да делува како доказ за […]

Хороскоп

Љубомората им е главна карактеристика: Овие хороскопски знаци не се добри партнери

Иако мала доза љубомора во врските, па и во пријателствата е нормална, постојат и луѓе кои не можат да живеат поради завист и љубомора. Астролозите сметаат дека голема улога во […]

Љубов и секс

Пет работи кои ја уништуваат дури и најголемата љубов

Кога влегуваме во врска, го очекуваме најдоброто, што многу често е нереално очекување, бидејќи врските не се како во филмовите. Лагите, изневерувањето и непочитта се некои од најстрашните работи кои […]

Живот

Овие 9 работи прават да бидете помалку атрактивни за другите

Без разлика дали сте во врска или не, сите луѓе сакаат да привлекуваат внимание и да бидат атрактивни за другите. А, бројните истражувања покажаа дека не е важно како изгледате, […]

Сцена

Во сапуницата се појави и љубовницата на Врањеш. Љубоморната Карлеуша му напишала “остави ја или…“

Во врската на Огњен Врањеш и Јелена Карлеуша минатото лето дошло до несогласувања, па за да ја направи љубоморна тој започнал врска со Каќа Груиќ. Очигледно тоа и му успеало, затоа […]

Сцена

Што правела Сека од љубомора- ова не го очекувавме од неа

Српската пејачка Сека Алексиќ, гостувајќи во емисијата „Магазин ин„ признала дека на почетокот на врската со Вељко, немала доволно доверба.-Јас на почетокот од врска му го проверував телефонот на Вељко, […]

Љубов и секс

Дали страдате од Фејсбук љубомора и колку опасна е таа?

Пред неколку години зарем ќе помислевте дека е можно човек да љубомори поради појавата на нови технологии? Се сомневаме.Но, факт е дека во денешно време доста парови се љубоморни поради […]