Ознака: Љуми Бекири

Македонија

Кој не сака да слуша албански нека ги затне ушите или нека се исели

Љуми Бекири, активист на шарената револуција на својот Фејсбук профил реагира на потегот на ракометарот Столе Стоилов, кој демонстративно ја напушти манифестацијата за доделување на награди за спортист на годината, […]

Вести

Скандал: Љуми Бекири, Ацо Кабранов, Синоличка Трпкова и Јон Фрчкоски бараат нов „Голи оток“ за 455.000 Македонци кои се против Сорос

Соросовите платеници скандалозно најавуваат затвор и прогон за сите неистомисленици со политиките на милијардерот Џорџ Сорос во Македонија. Тие бараат нов „Голи оток“ за 455.000 Македонци кои се против Сорос. Барање […]

Вести

И во Америка имаат Љуми Бекири кој доживеа нервен слом!

Денеска е навистина тежок ден за оние кои не го поддржуваат новиот американски претседател Доналд Трамп.Дека протестите кои сега се одржуваат во САД, поттикнати од соросови организации е нешто налик […]

Вести

Мизеријата продолжува: Активистите на СДСМ и понатаму се потсмеваат со настраданите во поплавите

Членовите и активисти на опозициската СДСМ и претставници на таканaречената „Шарена револуција“ не престануваат да се потсмеваат со катастрофалното невреме кое гo зафати Скопје и ги понижуваат настраданите.Еден од активистите […]

Вести

Активистите на СДСМ продолжуваат со понижување на настраданите

Членовите и активисти на опозициската СДСМ продолжуваат да се потсмеваат со катастрофалното невреме кое ги зафати Скопје и ги понижуваат настраданите.Со недолични зборови и коментари, гласноговорниците на СДСМ само докажуваат […]

Вести

Шарениот провокатор награден со прегратка од познатиот „пиштолџија“ Љуми!

По инцидентот што се обиде да го предизвика вчеравечер, Павле си ја доби заслужената награда – прегратка од Љуми веднаш по излегувањето од полициска станица.Имено, Павле Богоевски вчера се обиде […]