Ознака: ќелија

Вести

МВР продолжува со спроведување на акцијата „Ќелија“

Министерствотоза внатрешни работи продолжи со спроведување на акцијата „Ќелија“ која се однесува на лица осомничени за учество во странски војски и паравоени формации.Според првичните информации, изминатиов период уапсени се 5 […]

Видео

Сите мислеле дека затворениците бегаат од своите ќелии, но тие потоа сториле нешто неверојатно!

Група затвореници успеала да му  го спаси  животот на еден од нивните чувари откако  пред нив паднал во  несвес.Во ова неверојатно видео  се гледа како  затворениците стојат зад затворените врати […]

Вести

Уапсени се четири лица во продолжението на акцијата „Ќелија“

Министерството за внатрешни работи по спроведена сеопфатна истрага поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција против С.Р.(26), Б.С.(32), Б.Г.(23), Е.У.(36), Ф.И.(31) сите од […]