Ознака: „Ќерките на Фазилет“

Сцена

Невеста како од бајките: Се омажи Хазан од „Ќерките на Фазилет“, а за ваква свадба сонуваат многумина девојки

Турската актерка Дениз Бајсал (28), позната по улогата на Хазан во серијата „Ќерките на Фазилет“, пред неколку дена го кажа судбоносното „да“ на партнерот Бариш Јуртко (36). Убавата актерка се […]