Ознака: ќеркичка

Сцена

Наташа Беквалац со неочекувана исповед за помалата ќерка: „Се сеќавам кога лекарите кажаа дека нема да биде добро“

Втората ќерка на пејачката Наташа Беквалац, Катја, наполни 2 години, а по повод роденденот на нејзината наследничка, убавата Наташа преку неочекувана честитка, а наедно и исповед и го честиташе роденденот […]

Сцена

Катарина Ивановска го откри полот и името на бебето: Иако носи девојче, тоа ќе се вика по таткото на манекенката

Македонската манекенка која има најуспешна кариера надвор од границите на земјава, Катарина Ивановска деновиве влезе во деветтиот месец од бременоста. Таа неодамна славеше роденден, па во друштвото составено од претставници […]

Сцена

По сите бури – огромна радост во домот на Беквалац

Животот на српската пејачка Наташа Беквалац речици и да се враќа во нормала откако оваа пролет преживеа вистински пекол. Имено откако таа беше претепана од поранешниот сопруг Лука Лазукиќ еден […]

Сцена

Едногодишната ќерка има детаљ на косата од кој се згрозија сите

Познатиот репер Стефан Ѓуриѓиќ Раста во неколку наврати наназад предизвикуваше медиумското внимание објавувајќи фотографии од неговата ќерка Тара со различен имиџ и аксесоари на себе. Во медиумите најголема фама крена […]

Сцена

Натали Грубовиќ го прослави првиот роденден на ќеркичката

Познатата водителка и манекенка Наталија Грубовиќ го прослави првиот роденден на нејзината ќеркичка која го носи нејзиното име, односно и таа се вика Натали. Роденеденската прослава била во еден познат […]