Ознака: ќе бидеме членка

Македонија

Зекири и Заев стиснаа тупаници: Ќе влеземе во ЕУ без разлика на сите уцени

На својот Фејсбук профил Мухамед Зекири, споделувајќи фотографија од него и премиерот Зоран Заев со стиснати тупаници порача: Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ. […]