Ознака: ќе биде погребана

Црна хроника

Јелена Карлеуша за прв пат се огласи по смртта на мајка и: Нејзините зборови ги откриваат болката и очајот заради заминувањето на Дивна

Јелена Карлеуша за прв пат се огласи на социјалните мрежи по смртта на мајка и Дивна Карлеуша. “Во болка и очај ги известуваме сите кои ја сакаа и почитуваа нашата […]

Црна хроника

Дивна Карлеуша ќе биде погребана на 6 март во 14:30 часот на Новите гробишта во Белград

Дивна Карлеуша, која вчера во 61-та година од животот ја изгуби битката со тешката болест со која се бореше подолг период, ќе биде погребана во среда. Радиоводителката ќе биде испратена […]