Ознака: ќе одобри

Македонија

Бундестагот во септември ќе одобри датум за преговори со ЕУ

Како што соопшти владината прес-служба по средбата на премиерот Зоран Заев со германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин на која присуствуваа и заменик претседателот за европски прашања Бујар Османи и […]