Ознака: ќе раководи

Македонија

Заев ќе раководи со Министерството за финансии додека не се избере министер

На денешната седница премиерот Заев им се заблагодари на министрите кои дадоа оставка и додаде дека ќе раководи со Министерството за финансии, се додека не биде избран министер. – Сакам […]