Ознака: ќе се обрати

Вести Македонија

Претседателот на ЕП, Сасоли, ќе се обрати во Собранието

Претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли, денеска ќе се обрати во Собранието на Република Северна Македонија, а претходно тој ќе има средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери, и со […]

Вести Македонија

Претседателот Ѓорге Иванов во 17:00 ќе и се обрати на нацијата

Од Кабинетот на Претседателот Ѓорге Иванов најавија обраќање закажано за денес во 17:00 часот. -Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска – 7 декември 2018 година, петок, во 17:00 часот, […]