Ознака: ќе си дадев

Регион Свет

Вучиќ: Да изгубев на референдум како Заев си поднесев оставка

Во своето гостување на српската телевизија “Хепи“ српскиот претседател, Александар Вучиќ осврнувајќи се на неодамна одржаниот референдум за промена на уставното име на Македонија, изјави: “Нема да си играм како […]