Ознака: Џагоев

Меѓународен фудбал

Џагоев во Рома

Младиот фудбалер на екипата на ЦСКА Москва е премногу блиску до остварување на трансфер во италијанскиот прволигаш Рома. Според информациите кои ги пренесува „Кориере Дело Спорт“, преговорите меѓу управата на […]