Ознака: Џек Вилшер

Меѓународен фудбал

Робен: Вилшер? Па тој ќе биде голем играч…

Играчот на Баерн Минхен, холанѓанецот Архен Робен, верува дека англискиот премиерлигаш Арсенал сеуште го држи во сигурни раце својот можеби најдобар фудбалер и голема иднина на клубот, Џек Вилшер, но […]