Ознака: џек ма

Занимливости

ДЕНЕС Е НАЈБОГАТИОТ КИНЕЗ: Стекнал богатство од идеја за која му велеле дека е глупава

Сега тој е најбогатиот човек во Кина, но неговиот пат кон успехот не бил ниту малку лесен.Џек Ма е основачот на познатата страна за трговија на интернет, а неговата веб страна […]

Занимливости

Најбогатиот човек во светот НИКОГАШ НЕ СЕ ОТКАЖА: 10 пати конкурирав на „Харвард“ и секогаш бев одбиен!

„Харвард“ ме одбиваше 10 пати, рекол Џек и додал дека пред настанувањето на „Алибаба“ интензивно барал работа.Џек Ма во пошироката јавност е познат како најуспешен кинески претприемач зад кој стои […]