Ознака: џемпер

Занимливости

НЕ ГО ОЧЕКУВАШЕ ОВА: Си купи џемпер и кога прочита што пишува на етикетата – почна да плаче!

Една жена си купи џемпер и сакаше да го стави во машина за перење. Кога ја погледна етикетата, на неа пишуваше: „Свртете го џемперот наопаку и исперете го рачно, со […]

Живот

Испрскајте ја облеката со вотка и ќе се случи нешто навистина неверојатно!

На сите им е познато дека зимската облека, која долго стоела во орманот, може да мириса непријатно. И тоа токму поради отстојаност.Затоа ви предлагаме сосема едноставен трик со кој ќе […]