Ознака: Џенерал Моторс

Автомобилизам

„Џенерал моторс” повлече речиси 69.000 електро автомобили поради пожар во батериите

„Џенерал моторс” викендов повлече 68.687 електро автомобили Шевролет Болт (Chevrolet Bolt), откако имаше неколку инциденти на пожар на батериите. Според Детроит њуз, досега се забележани пет слични случаи кај автомобили […]