Ознака: џенет џексон

Живот Сцена

Пејачката веќе 20 години изгледа исто, како воопшто да не старее

Веќе неколку децении, пејачката Џенет Џексон успева да се одржи на самиот врв. Неодамна, 52-годишната Џексон се појавила на еден настан во Холивуд и докажала дека нејзиниот изглед е незначително […]

Сцена

Со години страдаше од депресија, дури после 50 години ја пронајде својата среќа и мир

Таа беше на врвот на музичката сцена и една од најплатените музички ѕвезди. Но, Џенет Џексон (52) откри дека не била среќна сè до неодамна. Вели дека се борела и […]

Фото

Џенет Џексон ја смери верата и по долго време се појави во јавност во непрепознатливо издание!

Речиси непрепознатлива, сестрата на покојниот Мајкл Џексон го привлече вниманието на минувачите со својата необична комбинација, но со новата тежин

Сцена

Џенет Џексон ги изненади сите: Преминала во ислам заради сопругот?

49-годишната пејачка за прв пат се прошета низ Лондон откако објави дека го очекува првото дете.При прошетката таа се држеше со сопругот за рака, беше облечена во црн широк фустан, […]