Ознака: џесика алба

Сцена

Класик над класиците: Џесика Алба уште еднаш докажа дека нејзиниот стил е за чиста 10-ка

Прекрасната Џесика Алба создава беспрекорни стајлинзи, а нејзините „street style“ изданија се секогаш вистинска модна инспирација. Актерката која не е многу променета од своите почетоци во Холивуд, може да се […]

Сцена

Џесика Алба го довела својот деловен изглед до совршенство

Во потрага по совршена дневна комбинација, „ѕирнавме“ во ормарот на една од омилените ѕвезди на уличниот стил – американската актерка Џесика Алба. Од своите први улоги во холивудските филмови до […]

Мода

Слип фустаните сè уште се наоѓаат на врвот на модната листа: Познатата актерка покажува како да ги носите и во текот на зимата

Слип фустанот е парче за секоја пригода и може да се носи во текот на целата година. Ако мислевте дека слип фустаните се резервирани само за летните месеци, се лажете. […]

Сцена

Џесика изгледа совршено и кога носи обични фармерки

Џесика Алба, 38-годишна актерка и успешна сопственичка на мултимилионската компанија Honor, која ја основаше во 2011 година, е голема инспирација за многу љубители на мода. Прекрасната бринета изгледаше одлично во […]

Сцена

Отсекогаш истакнуваше дека живее здрав и активен живот, а сега откри „мали тајни“

Џесика Алба веќе долго време е позната по тоа што води здрав живот и јавно зборува за тоа како практично му пристапува на своето здравје. Таа редовно вежба и секој […]

Сцена

,,Жените заслужуваат да бидат силувани!“: Скандалозни пораки се појавија на Твитерот на Џесика Алба

Статуси со скандалозни содржини се појавија на Твитерот на холивудската дива Џесика Алба (38) на која моментално ја следат повеќе од 9 милиони луѓе. Додека Алба спиела, сексистички и расистички […]

Сцена

Мрачна приказна: Ја киднапирале и ја пронашле врзана во автомобил

Таа е една од најпознатите ѕвезди на Холивуд и успешна бизнис жена. Иако после успешните филмови се повлече од јавноста, Џесика Алба е име и лице познато ширум светот. Последните […]

Сцена

Џесика Алба со нејзината ќерка, мамат погледи во Милано

Џесика Алба моментално е на одмор со својата ќерка, во Италија. 37-годишната актерка и нејзината 10-годишна ќерка вчера мамеле погледи на улиците во Милано, а изгледа дека малата Хонор од […]