Ознака: Џес Бејли

Вести

Бејли го направи Заев премиер, сега и му честита

Зоран Заев не победи на изборите, стана премиер благодарение на безрезервната поддршка од странски амбасадор, кој го инсталираше за претседател на Владата и покрај изборниот пораз. Дека Заев нема поддршка […]

Вести

Дали Бејли ја составува новата тиранска влада во Македонија?!

Најавите на лидерот на социјалдемократите, Зоран Заев беа дека денеска ќе се знае составот на идната Влада. Но, тоа не се случи. Додека Заев преговараше со лидерот на БЕСА, Билал Касами, […]

Вести

ГО НЕМА БЕЈЛИ ДА СЕ ИЗРАДУВА: Наместо „џокерот“ од Кале, со честитки до Заев се појави вршител на должноста амбасадор на САД?!

Џес Бејли ниту не успеа да му се изнарадува во живо на производот од неговата “невозможна мисија“ во Македонија. Му честита во живо на Џафери, но не успеа на Заев.Најнова […]

Вести

Хојт Ји и Бејли не ја одразуваат политиката на Трамп- Колумна на Џејсон Мико

Во 2003 година, поранешниот американски конгресмен Њут Гингрич, кој беше спикер во Претставничкиот дом од 1995-1999 година, одржа говор во конзервативниот тинк-тенк „Американ ентерпрајз институт“ во Вашингтон. Неговиот говор беше наречен […]

Вести

Никоски: Тужбата за УСАИД и Бејли е нова етапа во скандалот

Ова е всушност нова етапа во тој скандал бидејќи претпоставувам дека во Америка има многу ретки ситуации каде што јавно се покрева некаква кампања во однос на нивни амбасадор, истакна Ристо […]

Вести

Бејли и УСАИД на суд поради финансирањето и политичките активности на Сорос во Македонија

„Џудишал воч“ објави дека поднеле тужба според Актот за слобода на информации против Стејт департментот и американската агенција за меѓународен развој (УСАИД) заради податоци и комуникации во врска со финансирањето […]

Вести

Што било договорено на тајната средба на Бејли со Заев?

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, имал тајна средба со американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли, завчера попладне, дознава НетПрес.Нашите извори велат дека средбата се случила во седиштето на СДСМ во […]

Вести

„Daily Caller“: САД преку Бејли ја финансираа армијата на Сорос во Македонија, новата администрација на Трамп ќе сврти нов лист

Реномираниот портал „Daily Caller“ близок до Републиканската Партија објави детална анализа за активностите на Џорџ Сорос во Македонија и вмешаноста на американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли. Во текстот пишува и […]