Ознака: Џес Бејли

Вести

Најавена истрагата на Рекс Тилерсон и американските Сенатори за Сорос, Бејли и УСАИД во Македонија

Најчитаниот интернет весник, Дејли Меил од Лондон ја најави истрагата на новиот Државен Секретар на Соединетите Американски Држави, Рекс Тилерсон за Џорџ Сорос, Џес Бејли и УСАИД во Македонија.-Шест републикански […]

Вести

Бејли да ја предаде својата преписка со Сорос

Американскиот амбасадор во Македонија Џес Бејли ќе мора да ги предаде своите имејл пораки, телефонски записи и други видови на комуникации во текот на истрагата дека незаконски доделувал пари на […]

Вести

Претседателот на највлијателната организација во Вашингтон отворено против Џорџ Сорос, Зоран Заев и Џес Бејли

Работите во Вашингтон и во надворешната политика на Соединетите Американски Држави кон Македонија дефинитивно се менуваат.Директорот на Херитиџ, која е највлијателна организација во Вашингтон, Џим Де Минт и близок човек […]

Вести

Велиновска: Ако случајно дојде американска цокула во Македонија, тоа ќе биде само за да го спроведе Бејли на судење

-Ако случајно дојде американска цокула во Македонија, тоа ќе биде само за да го спроведе Џес Бејли на сослушување и судење во Вашингтон, пишува новинарката Мирка Велиновска во својата најнова […]

Вести

Скандалите на Џес Бејли и неговите соработници од Амбасадата на САД во Скопје постојано во американските медиуми

Скандалозното работење на Џес Бејли и неговите соработници од амбасадата на САД во Македонија се секојдневно тема во медиумите во Америка. За Џес Бејли веќе има 4 истраги: Конгресот, Генералниот […]

Вести

Конгресмени незадоволни од одговорот на Бејли, бараат истрага

Група од седум американски конгресмени испратија писмо до американската Канцеларија за oдговорност на Владата (ГАО) во кое бараат да се поведат ревизија и истрага за работата на Стејт Департментот и […]

Вести

Конгресменот Франкс најави две нови истраги за Бејли!

Републиканскиот конгресмен од Аризона, Трент Франкс најави две нови истраги за за американскиот амбасадор во земјава Џес Бејли. Франкс најави дека ќе се активира Генералниот инспектор на САД и Генералната канцеларија […]

Вести

Работата на Бејли и УСАИД во Македонија под истрага на Генералниот инспектор на САД

Републиканскиот конгресмен од Аризона, Трент Франкс најави две нови истраги за американскиот амбасадор во земјава Џес Бејли.Една од истрагите ќе се активира преку Генералниот инспектор на САД. Во своето вчерашно интервју за […]