Ознака: Џес Бејли

Вести

Амбасадата на САД започна со активности: Човекот за вршење притисок врз судиите во акција со обвинителите на СЈО

Како да не беше доволно парадирањето на Катица Јанева во амбасадата на САД и дрското вмешување во внатрешните работи на земјата од страна на амбасадорот Бејли кој без ни малку […]

Вести

Скандал: Амбасадорот на САД се слика по штабови на СДСМ

Неодамна, амбасадорот на САД излезе со официјално соопштение дека Амбсадата на САД немала намера и никогаш не се вмешувала во внатрешните работи во државата, и покрај доказите кои ги прикажавме, […]

Вести

Бејли: Изборите закажани на 11. декември се важен чекор за решавање на политичката криза

Меѓународната заедница е горда што успеа да им помогне на лидерите да се договорат на 11 декември да се одржат предвремените парламентарни избори. Веруваме дека тоа ќе биде важен чекор […]

Вести

Бејли: Договор нема,разговорите продолжуваат

Разговорите меѓу политичките партии ќе продолжат утре откако денеска повторно не е постигнат договор, изјави амбасадорот на САД Џес Бејли по завршувањето на средбата во Клубот на пратениците.Денешните разговори за […]

Вести

Разговорите за отворените прашања што го попречуваат решавањето на политичката криза продолжија

Разговорите меѓу претставниците на четирите политички партии потписници на Договорот од Пржино за отворените прашања што го попречуваат решавањето на политичката криза продолжија попладнево. Поради отсуството од земјата на амбасадорот на ЕУ […]

Вести

Тодоров: ВМРО- ДПМНЕ бара да се оневозможат партиски чистки во МВР

Вицепремиерот и министер за здравство Никола Тодоров кој ја преставува ВМРО-ДПМНЕ на меѓупартиските разговори, изјави дека очекува да биде постигнат договор на денешната средба што ќе се одржи во резиденцијата на американскиот […]

Вести

Милошоски: Треба да се почитуваат законските прописи во ингеренциите на секој министер

– Претставниците на четирите политички партии потписници на договорот од Пржино денеска ќе ги продолжат разговорите за отворените прашања што го попречуваат решавањето на политичката криза. Поради отсуството од земјата […]